Bakla 2024

Peti tekmovalni dan v znamenju alpskega smučanja in biatlona

Peti tekmovalni dan je v slovenski reprezentanci minil v znamenju moškega veleslaloma in biatlonske mešane štafete. V lov na kolajne so se tako podali vsi trije alpski smučarji, dve biatlonki in dva biatlonca.

Pri smučanju se je najbolje izkazal Jaka Škrjanc s končnim 24. mestom in s tem izboljšal rezultat kot 31. uvrščeni v prvi vožnji. Gal Hajdinjak je prvo vožnjo končal na 28. mestu, a je bil diskvalificiran, Miha Oserban pa je po izvrstnem rezultatu v alpski kombinaciji tokrat odstopil že v prvem teku. Naziv olimpijskega prvaka v veleslalomu je pripadel Francozu Nash Hout-Marchandu, drugo mesto si je prismučal Britanec Zak Carrick-Smith, tretje mesto pa je pripadlo našemu severnemu sosedu, Avstrijcu Florianu Neumayerju.

V biatlonu so nastopili dobitnica srebrne kolajne v posamičnem sprintu Ela Sever, Ajda Špitalar, Jaka Pilar in Nejc Einhauer. Tekmo so zaključili na 16. mestu. Mladinska olimpijska odličja v mešani štafeti so osvojili Italijani (zlato), Francozi (srebro) in Čehi (bron).

Avtorji fotografij: William Lucas (predaja štafete) in Chloe Knott (skupinska fotografija)