Letos bodo prihodki za odstotek manjši od lanskih načrtov in naj bi dosegli skoraj 7,5 milijona evrov. V letu 2024 pričakujejo precej večje prihodke, v zgodovini OKS-ZŠZ rekordnih 10,5 milijona evrov. Prihodnje leto bodo poleti v Parizu olimpijske igre, potekale bodo ob stoletnici prvih slovenskih zlatih olimpijskih medalj, ki ju je prav v francoski prestolnici osvojil telovadec Leon Štukelj.
Predsednik OKS-ZŠZ Franjo Bobinac, na tem mestu je od sredine lanskega decembra, je uvodoma glede prihajajočih Olimpijskih iger povedal, da bo v Parizu Slovenska hiša, v kateri bo imelo tudi slovensko gospodarstvo možnost, da se predstavi na prvih poletnih OI po 12 letih v Evropi. "Z državnimi organi imamo redna mesečna srečanja in sodelovanje poteka zelo dobro. Pridobili smo za 30 % več javnih sredstev za šport kot lani. To pomeni deset milijonov več, kar ni zanemarljivo. Manjšim zvezam, ki imajo tudi manjši tržni delež, že nudimo računovodsko in marketinško pomoč, obenem pa tudi takojšnjo konkretno finančno pomoč tistim članicam, ki se znajdejo v težavah," je navedel Bobinac.
Glede prodaje Športne loterije je dejal, da se na tem področju "prav nič ne dogaja zadnja dva meseca". Izpostavil je, da na OKS-ZŠZ ni iskal nobenega morebitnega kupca, ki pa so se pojavili. "Izvršni odbor ni sprejel še nobene odločitve glede morebitne prodaje in tudi nismo dali nobene vloge na ministrstvo za finance," je kratko pojasnil Bobinac in napovedal, da bodo vse odločitve "sprejete v dolgoročno dobrobit slovenskega športa".
Izpostavil je tudi izvedbo poletnega Olimpijskega festivala evropske mladine v Mariboru in dober nastop slovenske reprezentance na evropskih igrah na Poljskem. "Še nekaj tednov pred OFEM-om ni kazalo, da bo to tako velika zgodba o uspehu. OKS-ZŠZ je pomagal ne le pri izvedbi, ampak tudi pri pridobivanju ključnih dodatnih sredstev za igre, ki so bile nato izvedene zelo dobro. Slovenijo so zaznamovale kot športno velesilo, obenem bodo Mariboru ostali zelo dobri športni objekti na čelu z atletskim stadionom," je navedel Bobinac.
Člane skupščine je nagovoril tudi novi generalni sekretar OKS-ZŠZ Tomaž Jontes, ki je bil na to mesto izbran kot četrti po vrsti v zgodovini slovenskega olimpizma na seji izvršnega odbora OKS-ZŠZ tik pred skupščino. Blaž Perko, dosedanji generalni sekretar, pa je skupaj z dosedanjo ekipo dobil glasen aplavz zahvale.
Rožle Prezelj, varuh športnikovih pravic, je predstavil poročilo o svojem delu za prejšnje mandatno obdobje od leta 2018, prav tako je delo Slovenske protidopinške agencije v 2022 orisal njen direktor Janko Dvoršak. Poleg testiranj, vse več jih je izven tekmovanj, je Dvoršak izpostavil pomen izobraževanja in osveščanja o negativnih vplivih dopinga na zdravje.
Prezelj je ocenil, da so v športu poleg težkih primerov nasilja, tudi spolnega, ki jih obravnava policija, tudi manjši. Ti prav tako lahko dolgoročno vplivajo na razvoj mladih športnic in športnikov, zato je pri preprečevanju stranpoti in izobraževanju predlagal bolj aktivno vlogo OKS-ZŠZ. Bobinac je udeležencem na skupščini povedal, da je prav tak sklep pred tem sprejel IO OKS-ZŠZ, ta proces bo vodila etična komisija.