V Marseillu pa je po nedeljski odpovedi in slabi napovedi včerajšnjega tekmovanja organizatorjem vseeno uspelo izpeljati dve regati, kjer je naša Lina Eržen na svojih prvih olimpijskih igrah dosegla izjemno 13. mesto med 24 tekmovalkami.
Na ponedeljkovem slalomu na divjih vodah je nastopil odlični kanuist Benjamin Savšek, ki je polfinale končal na 5. mestu ter si tako prepričljivo zagotovil finalni nastop. Žal se finalni nastop na igrah ni izšel po željah nosilca zlate olimpijske kolajne iz Tokia – napaka je Savška stala novih stopničk. Tekmovanje je končal na še vedno odličnem 11. mestu.
Poleg rokometa, jadranja in kajaka smo lahko spremljali tudi nastop judoistke Kaje Kajzer, ki pa je na žalost izpadla v prvi borbi.
Pestro je bilo tudi v Slovenski hiši, ki jo je obiskala telovadka Lucija Hribar. Olimpijka je imela čast, da se je prva podpisala na steno slavnih (wall of fame) v hiši. Gostili smo tudi delavnico slovenskega turizma, ki jo je pripravila Slovenska turistična organizacija (STO).
Fotoutrinke si lahko pogledate na povezavi.
Organizatorji opozarjajo na visoke temperature
Organizatorji iger v Parizu opozarjajo na vročinski val, ki je zajel mesto. V pričakovanju povečanih temperatur so za dodatne ukrepe poskrbeli že pred začetkom iger z dodatnimi hladilnimi sistemi za dogodke v notranjih prostorih, za čim krajše poti med prizorišči oziroma čim boljšo in pogosto povezavo med prizorišči ter pokrite kontrolne točke, kjer pride do daljšega zadrževanja obiskovalcev. Nekatera zunanja prizorišča zagotavljajo tudi pokrite tribune ali prostore, ki nudijo delno zaščito pred soncem.
Poleg vseh ukrepov so poskrbeli, da je na vsakem prizorišču postaja s pitno vodo, ki si jo lahko obiskovalci nalijejo v stekleničko. Vsega skupaj je na prizoriščih olimpijskih iger 80 fontan s po 6 pipami s pitno vodo. Po mestu je sicer več kot 1200 fontan s pitno vodo, ki so javno dostopne, tukaj so vključene tudi pršilne naprave, ki jih je več kot 170.
Na vsakem prizorišču pa je prisotna tudi ekipa prve pomoči.