Ena od dveh pomembnih tem seje IO je bil nastop na slovenske olimpijske reprezetnance na olimpijskih igrah v Parizu. Devetdesetčlanska olimpijska reprezentanca slovenskih športnikov in športnic je bila največja doslej, v Parizu pa je osvojila 3 kolajne. Zlati sta bili športna plezalka Janja Garnbret, ki je s tem ubranila naziv olimpijske prvakinje, in judoistka Andreja Leški, srebrn pa kajtar Toni Vodišek.
V Parizu je nastopilo tudi rekordno število športnih ekip - Slovenija je na igrah nastopala v moški in ženski rokometni konkurenci ter moški odbojkarski konkurenci. Med njimi so bili ob koncu iger najuspešnejši rokometaši, ki so se uvrstili na četrto mesto. Rokometašice so olimpijski turnir zaključile na zgodovinskem 11. mestu, odbojkarji pa so svoj premierni olimpijski nastop zaključili na končnem 5. mestu. Poleg športnega dogajanja je bila priljubljena tudi Slovenska hiša v parku La Villette, kjer so športniki in športnice skupaj s slovenskimi navijači med drugim slavili kolajne in uspešne olimpijske nastope. Hiša je imela pomemben delež pri vsestranski promociji države z več kot 60.000 obiskovalci v 17 dneh. Direktor marketinga OKS Matic Švab je dodal, da je projekt finančno "končal v zelenih številkah".
Druga pomembnejša tema seje je bila predstavitev strategije za prihajajoče obdobje do 2033. Le-ta bo predvidoma sprejeta v prvem polletju prihajajočega leta. Njen cilj je predvsem izboljšanje delovanja slovenskega športa. V prihodnosti naj bi OKS-ZZŠ postal dejanski nosilec in oblikovalec športnih politik, obenem pa ne bo tekmec slovenskih športnih zvez, temveč njihov partner.
Na seji je OKS-ZŠZ pristojnemu ministru dodal nekaj pripomb na letni program športa za vzgojo otrok in mladine za naslednje leto v višini 3,6 milijona evrov. Nekaj pomembnih postavk v programih otrok je namreč manjših kot v minulem obdobju. Mnenje OKS in strokovnega sveta vlade za šport pri tej postavki je potrebno, saj večina športa sodi pod ministrstvo za gospodarstvo, turizem in šport, šolski pa je ostal pod ministrstvom za izobraževanje.
Več predsednikov zvez je v nadaljevanju opozorilo, da je treba doseči tudi nekaj sistemskih sprememb, da bi zadržali sedanje uspehe v mednarodnem merilu, tako v izobraževalnem procesu otrok in mladih ter športnih strokovnjakov ter njihovem zaposlovanju. Iskanje rešitev, tudi v novi medresorski skupini za pomoč športu na vladni ravni, je podprl tudi predsednik OKS Franjo Bobinac.