Člani IO so potrdili tudi predstavljene stroške slovenske udeležbe na letošnjih OI. Stroški oddelka za šport OKS-ZŠZ so v letu 2024 dosegli 3,8 milijona evrov. Od tega je bilo 2,1 milijona namenjenih pripravam športnikov na tekmovanje, preostanek pa udeležbi slovenske reprezentance na igrah. Ostali oddelki OKS so imeli za 3,8 milijona evrov stroškov, od tega je bilo 2,7 milijona evrov namenjeno za Slovensko hišo.
Z začetkom naslednjega leta se bo spremenila tudi struktura operativnega vodstva OKS-ZŠZ. Na seji je bil kot novi generalni sekretar predlagan in potrjen dr. Uroš Mohorič, dosedanji direktor sektorja za šport. Položaj le-tega s 1. januarjem prevzema Blaž Perko, Tomaž Jontes pa bo na slovenski krovni športni organizaciji opravljal vlogo svetovalca vodstva.
Sprejeli so spremenjene pogoje in kriterije za registracijo športnikov v državi. V Zagorju je nastala nova regijska pisarna OKS, pod okrilje pa so sprejeli tudi slovenske športne organizacije v sosednjih državah.
Obravnavali so problematiko Judo zveze Slovenije (JZS). Konec marca je bilo sprejetih 62 novih društev, prej je bilo 77 članic. Skupaj jih je bilo tako 130, od tega jih je bilo vsaj 31 ustanovljenih kratek čas pred omenjeno skupščino na istem naslovu in z istim predsednikom. Etična komisija OKS, ki primer še obravnava in še ni sprejela končnega mnenja, je že ugotovila kršitve etičnega kodeksa in sprejetje nekaj aktov, ki so kršili tudi statut JZS.
V primeru volitev junija letos pa je etična komisija pri Zvezi kotalkarskih športov Slovenije ugotovila, da je vodstvo zveze kršilo etični kodeks, ker je izkoriščalo nedelujoča društva v proces glasovanj. Etična komisija je predlagala IO OKS, da pripravi smernice, s katerimi bi v bodoče preprečili podobno delovanje v zvezah.
Mojca Pečnik Ternovšek, vodja sektorja za šport otrok in mladine na Ministrstvu za vzogojo in izobraževanje (MVI), je povedala, da so se zaradi zmanjšanje gibalnih sposobnostih otrok po raziskavi Slofita odločili za povečanje sredstev, namenjenih za dodatno športno vzgojo na razredni stopnji osnovne šole, kjer lahko poučujejo tudi športni pedagogi. V tem šolskem letu je bilo v ta namen dodeljenih milijon evrov, Pečnik Ternovšek pa je zagotovila, da bodo ta sredstva porabljena.
Konec februarja in v začetku marca prihodnje leto bo volilna skupščina Evropskih olimpijskih komitejev (EOC). Predsednik OKS-ZŠZ Franjo Bobinac bo kandidiral za člana izvršnega odbora, predlog kandidature pa je bil soglasno potrjen na 15. seji IO. Pred leti je v tej funkciji olimpijskega gibanja na EOC slovenski olimpizem predstavljal nekdanji dolgoletni predsednik in častni predsednik OKS-ZŠZ, pokojni Janez Kocijančič.
Ob koncu seje so razpravljali o strategiji OKS za obdobje 2025-2030. V njem je med drugim predviden nov nacionalni program, posodobitev zakona o športu in druge zakonodaje, aktivno delovanje pri vzpostavitvi muzeja slovenskega športa, ki v vsem tem času še ni zaživel, v tem sklopu bodo iskali tudi rešitev za dom slovenskega športa.
Bobinac je dejal, da naj bi strategijo sprejeli sledi naslednjega leta. Osrednja vizija je, da bo Slovenija postala najbolj športna država na svetu. OKS naj bi postal dejanski nosilec in oblikovalec športnih politik, obenem pa ne bo tekmec športnih zvez, ampak njihov partner. Predvideva tudi nadaljnje povečevanja sredstev za šport, njegovega pomena v gospodarstvu in politiki ter večje vključevanje v mednarodne organizacije.